Panama amazone Pippi
Pippi, een Panama Amazone van 39 jaar. Twaalf jaar geleden door haar vorige baasje gered uit een wel heel trieste situatie.
Toen Pippi bij haar baasjes kwam, was ze  kaal en hoewel Pippi geen "vrij" leventje kreeg zoals nu, heeft de liefdevolle verzorging van haar baasjes er wel voor gezorgd, dat ze toch weer redelijk in het verenpak kwam.

Pippi liet zich niet zo gemakkelijk uit de kooi halen, dus Rien moest het even ontgelden (fijn dat je mee was hoor Rien ). Dus snel even gewiekt en in het benchje mee naar Ridderkerk. Onderweg moeten stoppen want Pippi bleef maar ondersteboven aan de tralies hangen. Geen wonder, want o wat waren die nageltjes eng lang, Jakob had ooit hele lange nagels, maar deze waren al rond gegroeid. Dit is overigens geen verwijt naar de baasjes van Pippi, want die hebben alles geprobeerd om iemand bij hun thuis te laten komen om de nageltjes te doen. Maar niemand, zelfs geen dierenarts heeft haar willen helpen.
Maar wij wel hoor, dus thuisgekomen hebben we Pippi eerst even lekker gedouched en op de boom gezet en haar verder even met rust gelaten.

Vanmorgen deed ik haar een Harrison brokje aanbieden in de kooi, dat pakte ze niet, maar vol vertrouwen stapte ze in de kooi op mijn hand. Wat een kanjertje zeg. Maar die nagels, ja die moesten toch echt gelijk aangepakt worden, want ze kon haar pootje niet normaal op de boom/stok zetten. Nou moet ik eerlijk bekennen, dat ik wel vijl, maar niet meer knip. Dus eerst even gebeld of Iris kon, want die is echt super met vijlen en knippen, maar helaas zij kon niet eerder dan morgenochtend.
Maar nee hoor, er mocht niet gewacht worden, Pippi moest hoe dan ook verlost worden van die lange nagels. En Rien en Monique (mijn kanjers)  hebben dit zware klusje even geklaard. Pippi kan nu op de stok, zonder haar pootje te moeten optrekken omdat de nagels in de weg zitten.

Pippi een heel rustig vogeltje (in ieder geval tot nu toe), dat zich volledig overgeeft en vol vertrouwen aan haar nieuwe leventje begint.

alt

alt

Pippi zit in de opvang bij de afdeling Zuid-Holland.